Bástya Terápiás Közösségi Alapítvány

A Bástya Terápiás Közösségi Alapítvány 1996. november 26-án került megalapításra, azzal a céllal, hogy a szenvedélybetegséggel küzdők, az állami gondozásban felnőtt emberek, gyermeküket egyedül nevelő anyák és apák, a magukra maradt idős emberek, és a lelki sérülésekkel küzdők gyógyulás utáni társadalmi integrációjának nehézségeit enyhíteni tudó egyéni és közösségi támogatásokat koordinálja és a rászorultak felé eljuttassa.

Lassan két évtizede működő szervezetünk folyamatosan nyújt segítséget szenvedélybetegek társadalmi reintegrációjában; hátrányos, vagy rossz környezetben felnövő fiatalok megtartásában; nagycsaládosok számára; idős, magányos emberek méltó életkörülményeinek biztosításában, gyakorlati támogatással, illetve preventív jellegű kommunikációs tevékenység folytatásával.

Körlevél az októberi kötelező perselyadományról
2018.10.20
A reformáció hónapjának utolsó vasárnapi perselyadományát minden évben egy kiemelt ügy támogatására ajánlják fel gyülekezeteink.
Újabb protestáns hősökről olvashatunk
2018.10.19
Megjelent a Protestáns hősök portrégyűjtemény harmadik kötete. A könyvet, amely 50 protestáns tudós, lelkész, művész életútját és életművét ismerteti, csütörtök este mutatták be Budapesten, az Evangélikus Országos Múzeumban.
Reformáció hónapi énekes-zsoltáros istentisztelet
2018.10.19
Énekes-zsoltáros istentiszteletet - kórus-vesperást tart a Kálvin Kórus a reformáció gondolatkörében október 25-én, csütörtök este 6 órakor a Kálvin téri református templomban.
A hálaadás éve a Károlin
2018.10.19
„Olyan szakembereket szeretnénk képezni országunknak, nemzetünknek, akiknek az értékrendje, a mások iránti segítőkészsége a jézusi etika és értékrend alapján áll" – hangsúlyozza Balla Péter, a 25 éves Károli Gáspár Református Egyetem rektora.
Lezárult a névtelen segítők képzése
2018.10.18
A napokban zárult a „Névtelen segítők képzése" elnevezésű két éves Erasmus+ projekt a németországi Borkum szigetén.
Idősekért díjat kapott Beszterczey András
2018.10.18
Az idősek világnapja alkalmából az Emberi Erőforrások minisztere Idősbarát önkormányzat és Idősekért díjakat adott át a Pesti Vigadóban. Október 9-én Beszterczey András, egyházunk Szeretetszolgálati Irodájának vezetője is elismerést kapott.
Isten hűsége a szekularizált világban
2018.10.18
„Bizony, mi elhagyjuk Istent, de Isten nem hagy el minket. Ezt az örömteli tényt tapasztaltuk meg Hollandiában" – összegzi benyomásait Krajczár János lelkipásztor, a tizenegy egyházmegyei missziói előadó egyike, akik október elején nyolcnapos tanulmányi úton vehettek részt a Zsinati Missziói Iroda szervezésében.
Luther egy kortárs magyar regényíró szemével
2018.10.18
A Harmat Kiadó és az Evangélikus Országos Múzeum kerekasztal-beszélgetést szervez Cs. Szabó Sándor Luther – Az út, valamint Luther – Az igazság és az élet című kétkötetes életrajzi regényéről.
Protestáns hősök
2018.10.18
Harmadik kötetét mutatják be a Protestáns hősök című portrégyűjteménynek.
Nemzetközi teológuskonferencia
2018.10.18
A Doktoranduszok Országos Szövetségének Hittudományi Osztálya idén is meghirdeti nemzetközi szimpóziumát, mely immár kilencedik a sorban. A Fiatal Kutatók és Doktoranduszok IX. Nemzetközi Teológuskonferenciája 2019. március 1-3. közt várja résztvevőit Nyíregyházán, a Szent Atanáz Görögkatolikus Hittudományi Főiskolán.