Bástya Terápiás Közösségi Alapítvány

A Bástya Terápiás Közösségi Alapítvány 1996. november 26-án került megalapításra, azzal a céllal, hogy a szenvedélybetegséggel küzdők, az állami gondozásban felnőtt emberek, gyermeküket egyedül nevelő anyák és apák, a magukra maradt idős emberek, és a lelki sérülésekkel küzdők gyógyulás utáni társadalmi integrációjának nehézségeit enyhíteni tudó egyéni és közösségi támogatásokat koordinálja és a rászorultak felé eljuttassa.

Lassan két évtizede működő szervezetünk folyamatosan nyújt segítséget szenvedélybetegek társadalmi reintegrációjában; hátrányos, vagy rossz környezetben felnövő fiatalok megtartásában; nagycsaládosok számára; idős, magányos emberek méltó életkörülményeinek biztosításában, gyakorlati támogatással, illetve preventív jellegű kommunikációs tevékenység folytatásával.

Ennek figyelembe vételével rendezi meg minden évben azokat a rendezvényeit, amelyek sikeresen segítik az ismerkedést a szenvedélybetegek között, ezzel is elősegítve annak az érzésnek a felismerést, hogy nincsenek egyedül a problémáikkal. De természetesen nem csak a már kialakult szenvedélybetegséggel foglalkozunk, hanem a megelőzéssel is, ezért rendezzük meg évente a drog prevenciós napot, mely során bemutatjuk a kistérségben dolgozó pedagógusoknak, hogy hova tudnak fordulni abban az esetben ha olyan fiatallal találkoznak, akit megérintett a betegség és magával ragadott a káros szerek hatása.

Az alapítvány mindig is figyelt arra, hogy a működése során kiemelten kezelje a szenvedélybetegeket és igyekezzen minden segítséget megadni azoknak a rászorulóknak, akik hozzá fordulnak. Ezért dolgoznak azok az önkéntesek, akik segítik az alapítvány munkáját és képesek azonosulni a szervezet céljaival, melyek az alapító határozatban is megfogalmazódtak.

Alapítványunk tevékenységének köszönhetően rászorulóhoz is el tudunk jutni, ezzel is segítve őket a fennmaradásban és megismertetni őket a keresztényi szeretettel és azzal az önzetlenséggel, mellyel mi is igyekszünk tevékenykedni embertársaink iránt. Ennek fényében szervezünk lehetőségeink szerint minden évben élelmiszercsomag osztást a rászorulók részére, melyet karácsonyi szeretetvendégség keretében adunk át a rászorulóknak. Ilyen módon igyekszünk segíteni a rászoruló embertársainknak, hogy könnyebben találjanak vissza a mindennapokba és képesek legyenek megfelelni a társadalom által támasztott elvárásoknak, ezzel is kivívva a környezet megbecsülését, elismerését.

Tevékenységünket a környéken élők jól ismerik, hiszen aktív kapcsolatot építettünk ki az évek során az érintett terület lakosságával is.

A Reformátusok Lapja e heti számából
2019.12.10
Advent harmadik vasárnapján a Reformátusok Lapja aktuális számában folytatjuk a készülődést karácsony ünnepére.
Ökumenikus imahét
2019.12.09
A Magyarországi Egyházak Ökumenikus Tanácsa (MEÖT) 2020. január 19-26. között ismét megszervezi az ökumenikus imahetet. Az idei közös imádság központi igéje: „...nem mindennapi emberséget tanúsítottak irántunk..." (ApCsel 28,2)
Adventi jótékonysági koncert
2019.12.09
Egy kisgyermekkel kezdődött címmel református adventi hangversenyt tart a Tiszántúli Református Egyházkerület december 10-én, kedden 18 órától a debreceni Kölcsey Központban.
Itt kezdődik
2019.12.07
Decemberben sok a fény, a csillogás és a mese. De miről szól valójában a karácsony? És milyen a mi ünnepvárásunk? Erre szeretnénk emlékeztetni kisfilmünkkel és ma induló adventi kampányunkkal.
Iskolapélda szeretetből
2019.12.07
Thai boxszal és adventi kenyér sütéssel készül a karácsonyra a göncruszkai református gyülekezet. Az abaúji kis falut teljesen újjáépítette az ott szolgáló lelkész házaspár. Sohajda Leventével tudatos ünnepvárásról, az Istenhez vezető utakról és a mélyszegénységben megszólaló karácsonyi örömhírről beszélgettünk.
A kép nyelvtana
2019.12.06
Békési Sándor református lelkész lesz a december 9-ei Budavári Evangélikus Szabadegyetem vendégelőadója.
Új japán könyvtár a Károli Gáspár Református Egyetemen
2019.12.06
Húszezer példányos könyvszállítmány érkezett Magyarországra, amiből ötezer darabot adtak át a Károli Gáspár Református Egyetemnek. Ennek köszönhetően Magyarország legnagyobb japán nyelvű könyvtára jön létre a református intézményben.
Elindult a keresztyén könnyűzenét támogató program
2019.12.06
Zenei képzést és hangszervásárlást támogató programmal segíti a keresztyén könnyűzenét játszó fiatalok kiteljesedését a kormány.
Így jöttem: Fabiny Tamás és Gundel Takács Gábor
2019.12.06
Az utazásról beszélget Fabiny Tamás evangélikus püspök, Fekete Károly református püspök és Gundel Takács Gábor műsorvezető, sportriporter, kommentátor 2019. december 16-án, hétfőn 18 órakor a Debreceni Református Kollégium dísztermében.
Projektátadások
2019.12.05
A MRE Zsinata döntése értelmében a Szeretetszolgálati Iroda 2020. január 1-jei hatállyal Magyarországi Református Egyház Diakóniai Iroda (1146 Budapest, Hungária krt. 200.) néven folytatja tevékenységét, és 2020. január 1-től átveszi az MRE fenntartásában működtetett szociális és felzárkózási intézmények és szolgáltatások teljes körű fenntartói jogát.